Evangélikus Szeretetház - Balassagyarmat

Cím: 2660 Balassagyarmat
Deák Ferenc út 22.
Telefon: +36-35-301-135

Báró Prónay Róza és Irma 1931-ben létrehozott alapítványa tette lehetõvé az intézmény mûködését, amely idõs, támaszra szoruló nõk gondozását tûzte ki célul. Elõször az ún. Csillagházban muködött, majd 1933-ban az alapítvány magas összegének részbeni felhasználásával vásárolta meg az egyház a Sztranyovszky-féle házat a Deák Ferenc utcában, ahol ma is mûködik az intézmény.A megmaradt tõke és kamatai biztosították a gondozottak ingyenes ellátását. A háború és az infláció azonban elvitte az alapítvány összegét. A nehéz körülmények ellenére tovább muködött az intézmény, amelynek vezetõi többnyire diakonisszák voltak. Közülük a legismertebb Túrmezei Erzsébet, aki 1950-tol, mintegy 25 éven át végezte ezt a szolgálatot.

Korábban teljesen a gyülekezetek adakozásából tartotta fenn magát az otthon. Ma állami finanszírozással muködik.1995-ben a Máltai Szeretetszolgálat támogatásával új szárny épült. Jelenleg 17 fo befogadására van lehetõség. Az elhelyezés 2 és 3 ágyas szobákban történik. 2002. õszén egy jelentosebb belsõ felújítás történt. Jelenlegi terveink között szerepel az intézmény bõvítése, amely a szomszédos ingatlan megvásárlásával válik lehetõvé.

A bekerülés részletesebb feltételeirõl tájékoztatást kaphatnak az otthonvezetõtõl:

Ács Andrea
tel/fax: