Balassagyarmat

Szabó József Tanulmányi Ház

A Szabó József Tanulmányi Ház építését a Balassagyarmati Evangélikus Gyülekezet határozta el, hogy az egykori Elemi Iskolája államosított épületéért kapott kárpótlás összegét elődeihez méltó módon, az egész társadalom számára hasznos célra fordítsa. 18 szállóvendég fogadására van lehetőség, akiket kétágyas szobákban tudunk elhelyezni. A házban rendelkezésre áll egy akár 50 főt is befogadó tárgyalóterem, amely két részre is osztható, s benne teakonyha szolgálja a lakók kényelmét.

Evangélikus Szeretetház - Balassagyarmat

Cím: 2660 Balassagyarmat
Deák Ferenc út 22.
Telefon: +36-35-301-135

Luther-ház

Az 1997. novemberében átadott gyülekezeti központ (Luther-ház) különféle rendszeres és idõszaki alkalmak otthona. Itt próbál hetente az énekkar.

Templomunk

A mai Kossuth Lajos utcában a Luther utca torkolatával szemben áll az evangélikus templom. 1785-ben építették az akkori akasztófadombon. A torony alapkövét 1793-ban tették le, de rézfedelét csak később kapta. 1809. augusztus 7-én leégett, de 1812-ben ismét készenállt. A templomot ekkor kőfallal kerítették be. 1836-ban kórusa is felépült. Megrongálódott fedelét 1873-banállították helyre.